توسعه مدیریت راهبردی امین

شرکت توسعه مدیریت راهبردی امین هسته اصلی هلدینگ امین است که سال ۱۳۸۹ با رسالت صیانت از کودکان در فضای مجازی راه‌اندازی شد و در همین راستا ایده زیست‌بوم کودک و نوجوان انارستان را با هدف بهره‌گیری مفید و ایمن از فضای مجازی پیاده‌سازی کرد.

سیم‌کارت کودک و نوجوان انارستان با امکان اینترنت دوستدار کودک و تبلت کودک و نوجوان نارتب با امکان مدیریت توسط پدر و مادر در کنار بخش تولید و تحلیل محتوای کودک یک منظومه هماهنگ را تشکیل می‌دهند که هم پاسخگوی نیازهای آموزشی، ارتباطی و سرگرمی کودکان هستند و هم نگرانی والدین را از آسیب‌های فضای مجازی برطرف می‌کنند. در بخش محتوای انارستان استدیوی شاه‌غول در زمینه ساخت بازی‌ دیجیتال و استدیو تولید پویانمایی در کنار سامانه تحلیل محتوای چی‌خوبه به دنبال تأمین و دسته‌بندی محتوای مفید، جذاب و ایمن برای آموزش، پرورش و سرگرمی کودکان و نوجوان هستند.

سامانه رایگان چی‌خوبه که در یازدهمین جشنواره رسانه‌های دیجیتال در موضوع خانواده و سبک زندگی رتبه نخست را به‌دست آورد و برنده نشان سرآمد است هم‌اکنون مرجع تحلیل و رده‌بندی سنی پویانمایی‌های شبکه کودک صدا و سیما است.

انارستان همچنین تنها نماینده رسمی روز جهانی اینترنت امن‌تر (safer internet day) SID در ایران است. نماینده SID در هر کشور روز جهانی اینترنت امن‌تر را سازماندهی می‌کند، این روز که در ایران به‌نام روز اینترنت پاک شناخته می‌شود، از سال ۲۰۰۴ (۱۳۸۴) در دومین روز از دومین هفته از دومین ماه از سال میلادی جشن گرفته می‌شود. هدف از بزرگداشت این روز پاسخگویی به یک دغدغه جهانی برای دستیابی به فضای مجازی ایمن‌تر برای کودکان است.

افزایش سطح سواد رسانه‌ای و آگاهی‌بخشی به والدین و کودکان درباره قابلیت‌ها و آسیب‌های فضای مجازی یکی از رویکردهای بنیادین انارستان است و هر سال مراسم روز اینترنت پاک را به فراخور شعار سالانه جهانی با همین رویکرد برگزار می‌کند. حمایت انارستان از انتشار کتاب «اصول آموزش سواد رسانه‌ای به کودکان»، برگزاری نشست‌های تخصصی در خبرگزاری‌ها، نگارش و انتشار مطالب آگاهی‌بخش در رسانه‌های پربازدید، حضور در برنامه‌های تلویزیونی پُربیننده، تدوین نظام رده‌بندی سنی، تحلیل محتوایی و راهنمای والدین برای پویانمایی‌هاو.. نمونه‌هایی از اقدامات انارستان در راستای رویکرد آگاهی‌بخشی ارزیابی می‌شوند.