بسته نوروزی چی خوبه

گزارش خبرگزاری تسنیم از بسته نوروزی چی خوبه

بسته نوروزی چی خوبه برای خانواده ها

فیلم، کتاب و انیمیشن‌های پیشنهادی چی خوبه برای نوروز با محوریت محتوای سالم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سامانه چی خوبه برای نوروز ۱۴۰۱ یک بسته از محتوای مناسب فرهنگی از فیلم، انیمیشن (کارتون)، وبسایت، اپلیکیشن، کتاب و بازی‌های رومیزی را برای خانواده‌ها گزینش و پیشنهاد کرده است.

حسن مداحی مدیر محتوای سامانه چی خوبه، سامانه‌ای که تحلیل و دسته‌بندی محتوای ویژه کودکان و نوجوانان را انجام می‌دهد در گفت‌و‌گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر گفت: نوروز یک فرصت طلایی برای خانواده‌های ایرانی است تا در کنار هم باشند  وخوب است که برای زمان‌های زیاد کنارهم بودن اعضای خانواده برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم، تا هم از زمان حداکثر استفاده را بکنیم و هم به تمام اعضای خانواده خوش بگذرد.

وی افزود: پیشنهاد ما برای این دورهمی بزرگ، یک سبد از فیلم و انیمیشن، کتاب، سایت‌ها، بازی‌های فکری رومیزی و اپلیکیشن‌های سرگرم‌کننده است و تلاش کرده‌ایم آموزها و اصول تربیتی، عنصر تازگی، و جذابیت برای همه اعضای خانواده‌ را درنظر بگیریم.

فیلمها و انیمیشنهایی برای با هم دیدن در جمع خانواده

مداحی با تاکید بر اینکه برای تدارک این بسته ساعت‌ها مطالعه و بررسی شده است ابراز داشت: به‌عنوان نمونه انیمیشن خانواده میچل‌ها با یک موضوع ماجراجویانه هم جذاب است و هم با اصول تربیتی همخوان است. بنابراین خانواده‌ها نگران برخوردن به صحنه‌های نامناسب برای فرزندان نیستند از طرفی اینقدر جذاب هستند که از حوصله بزرگترها خارج نباشد.

مدیر محتوای سامانه چی‌خوبه گفت: برای کسانی که اهل رفتن به سینما هستند و اخبار اکران‌های جشنواره‌های فیلم فجر و عمار را دنبال کرده‌ا‌ند هم گروهی از فیلم‌های اکران نوروزی را ارائه کرده‌ایم.

 فیلم‌ها و انیمیشن‌های بسته نوروزی «چی‌خوبه»

سایتها و اپلیکیشن‌ها، ابزارهای کاربردی با دسترسی آسان

مداحی در ادامه درباره فهرست سایت‌ها و اپلیکیشن‌های بسته پیشنهادی تصریح کرد: سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها ابزارهای کاربردی برای دریافت اطلاعات، سرگرمی، برنامه‌ریزی و… هستند که در هر زمان و هرجا در دسترس هستند مثلا فرض کنید با خانواده در حال سفر هستید براحتی می‌توانید برنامه‌ای را باز کنید و در راه سفر مجموعه قصه‌های مجید را با خانواده همگی گوش کنید و لذت ببرید.

و بسایت‌ها و اپلیکیشن‌های بسته نوروزی چی خوبه

بازی رومیزی گروهی و فکری فرصتی برای دور هم بودن

مداحی با بیان اینکه جذابترین گزینه برای بچه‌ها، همیشه بازی است، ادامه داد: حتی بزرگترها هم اگر فرصتش پیش بیاید دوست‌دارند با بازی دقایقی در عالم بی‌دغدغه کودکان سیر کنند و به آرامش برسند. حالا وقت این شده که پدر و مادرها همه آن وقت‌هایی که بعد از آمدن از سرکار به منزل و در اوج خستگی‌ها به درخواست بازی بچه‌ها، نه می‌گفتند را جبران کنند مثلا همه با هم در یک بازی رومیزی مانند جالیز همبازی بشوند.

وی افزود: بهره‌گیری از بازی رومیزی یک فرصت خوب برای کنار گذاشتن گوشی هوشمند و رهاکردن دنیای مجازی با هدف پیوستن به خانواده است، اولین گزینۀ پیشنهادی ما، بازی‌های مختلف حرکتی و رومیزی است که گروهی و البته فکری هستند.

مدیر محتوای سامانه چی‌خوبه تاکید کرد: البته برای گزینه‌های دیجیتال هم داریم بویژه برای موقعیت‌های بیرون از خانه باشیم یا مواقعی که امکان بازی فیزیکی فراهم نیست و یا برای تنوع و بطور کلی ما سعی کرده‌ایم درباره معیارهای انتخاب بازی مناسب، نکات مختصر و مفیدی را با شما اشتراک بگذاریم.

بازی‌های بسته نوروزی «چی‌خوبه»

نوروز به بهترین دوست و یار مهربان هم سر بزنیم

مداحی درباره بسته کتاب‌های پیشنهادی چی‌خوبه بازگو کرد: گاهی یک فهرستی از کتاب‌های ناخوانده در ذهن داریم، در نوروز می‌توانیم یک یا دو تا از این کتاب‌ها را بخوانیم و از این خلوت با کتاب لذت ببریم. حتی می‌توانیم یک بخشی از روز را اختصاص بدهیم به باهم کتاب خواندن! همه دور هم جمع شویم و هر کسی برای خودش چند دقیقه‌ای همنشین کتاب مورد علاقه اش شود. یا کتابی مثل محله شِکَر خانم را با هم نوبتی بخوانیم و لذت ببریم! کتاب می‌تواند همراه ما در سفر باشد.

وی در پایان تصریح کرد: ما در چی خوبه سعی کردیم نکاتی درباره چگونگی انتخاب کتاب مناسب برای هر سن را به اشتراک بگذاریم.

بسته کتاب خوب «چی‌خوبه»